Eestlane tuli maailmameistriks EE
Kuumad uudised | 01 Dec 2003  | EWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Oktoobri alguses toimusid Austrias St Peltenis esimesed ametlikud kahekümnevõistluse maailmameistrivõistlused. Võistlustel osales 52 võistlejat 14 riigist ja esimeseks ametlikuks maailmameistriks tuli eestlane Päärn Brauer.

Braueri treener Holger Peel ütleb, et tema hoolealune on noor ja lootustandev kümnevõistleja, kellel tekkis idee kahekümnevõistlusest osa võtta juba paar aastat tagasi. Rahvusvahelises kümnevõistlejate edetabelis asub Brauer hetkel 96. kohal (Indrek Turi on 16. ja Mikk Joorits 80.)

Mitteametlikult peetakse kahekümnevõistluse maailmameistrivõistlusi 1981. aastast ja võistlus hõlmab kõiki staadionialasid, sprindidistantsidest kuni kolmikhüppe ja 10 000 meetri jooksuni. Braueri trumpalad on 1500 meetri jooks, teivashüpe ja kuulitõuge. Kuulitõukes püstitas Brauer ka kahekümnevõistluse maailmarekordi tulemusega 15.55!

Treener Peeli sõnul on Päärn vanemate kümnevõistlejate (Turi, Joorits ja Madis Kallas) varju jäänud, kuigi tegemist on väga lootustandva sportlasega. Tänavu toimunud Eesti meistrivõistlustel sai Brauer Indrek Kaseoru järel teise koha ja noorte meistrivõistlustel tuli võitjaks. 21. novembril saab Päärn Brauer 21aastaseks.