H-Ki MM: Clay tuli kümnevõistluse maailmameistriks, Rahnu kuues EPLO
Kuumad uudised | 10 Aug 2005  | EWR OnlineEWR
HELSINGI, 10. august (EPLO) - Ameeriklane Brian Clay tuli Helsingi MMil kümnevõistluse maailmameistriks, eestlastest kõige paremini esinenud Kristjan Rahnu lõpetas kuuendana.

Clay oli endale juba üheksa ala järel praktiliselt kindlustanud kulla. Ta võitis hommikul tõkkejooksu 14,43-ga, heitis juhtviisiku meeste seas parimana ketast (53.68), ületas teivashüppes 4.90 ja viskas oda ainsana üle 70 meetri (72.00) ning tal on enne 1500 m jooksu 8194 punkti, teatas sportnet.ee.

Viimasel alal võis ameeriklane lubada endale luksust lonkida ning viimasena lõpetada. Võitja punktisumma 8732 on sellele vaatamata maailma hooaja tippmark.

Olümpiavõitjal Roman Šebrlel jäi seegi kord MM-kuld saamata, tšehhi hõbedatulemus 8521 jäi alla ka kevadel Götzises saavutatule.

Pronksikohale tõusis tubli 1500 m jooksuga ungarlane Attila Zsivoczky 8385 punktiga.

Sakslane Andre Niklaus kerkis kuuendalt kohalt neljandale 8316 punktiga. Enne viimast ala kolmandat kohta hoidnud Aleksandr Pogorelov oli 8246 punktiga viies ja pikka aega medalikolmikusse kuulunud Kristjan Rahnu 8223 punktiga kuues.

Mikk Pahapill lõpetas oma esimese täiskasvanute tiitlivõistluse 8003 punkti ja 12. kohaga.

Kõik kümme ala õnnestus läbi teha 16 mitmevõistlejal.